Telefon: 0 (212) 432 65 65                                    GSM: 0 (532) 474 30 50                                    Whatsapp: 0 (532) 474 30 50                                    Mail: info@dengenakliyat.com
HALKALI Evden Eve Nakliyat
Piyano Nasıl Taşınır

Piyano Nasıl Taşınır ?

Piyano Taşınması kesinlikle hassasiyet gerektiren ve muhakkak işi bilen tecrübeli personeller tarafından yapılmalıdır, Piyano türlerine göre değişkenlik göstermekle beraber tamamına yakını hassas akord ayarları gerektiren ve taşınma esnasında titiz davranılması gereken bir müzik aletidir.

Piyanolar türlerine göre ebatları değişmekte ve ağırlıkları değişkenlik göstermektedir, Büyük kuyruklu piyanolar günümüz binaların bir çoğunun merdiven boşluğuna sığmamakla birlikte daire içi bölümlerde,de taşınamamaktadır.

Piyano Nasıl Taşınır

Piyano Nasıl Taşınır

Bu tür bir işlem öncesi muhakkak ölçü almalı şayet yeni bir piyano alıyorsanız alıcağınız yeri iyi hesaplamalı ve ölçmelisiniz. Şayet mevcut piyanonunuzu başka bir yere taşımayı düşünüyorsanız yeni gideceğiniz yeride bu şekilde ölçmenizde fayda olucaktır.

Günümüz teknolojisi ile dar binaların merdivenlerinde taşınılması yapılamayan piyanolarınızı Teleskopik dış cehpe asansörler yardımı ile yukarı taşınması yapılabilmektedir. Şayet bunun içinde dış cephe balkonunuzun veya camınızın ölçüleri piyanonun içeri girebileceği ebatta olması gerekmektedir.

Nakliye firması ile yapıcağınız Piyano Taşıması işlemi öncesinde muhakkak expertiz yapılması gerekmektedir, veya Whatsapp üzerinden piyanonuzun resmini göndermekte fayda sağlıyacaktır.

Piyano taşıması kendi imkanlarınız ile yapıcağınız bir işlem olmamakla birlikte kendinize çok ciddi sağlık sorunlarına yol  açabilmektedir. Piyano taşınması kesinlikle Teknik bilgi beraberinde güç dayanıklılık  gerektirmektedir. Şayet Teknik olarak yetersiz iseniz Gücünüzün hiç anlamı ve önemi olmayacaktır. Kendinize ve Piyano,ya zarar vermeniz kaçınılmaz olabilir.

Tüm Piyanolar taşınma öncesi sökülmesi gereken bölümler söküldükten sonra çok kaliteli derecede paketlenmesi gerekmektedir. Köşe kıvrımları çizilmelere karşı elyaf köşebent veya benzeri ürünlerle hassasiyetle ambalajlanması gerekmektedir. Paketleme malzemesi mümkün ise çift kat veya daha fazlası olabilmektedir, Havalı naylon üzerine kalın mobilya battaniyesi tavsiye edilir.  Çarpmalarda Havalı naylon ürün Piyanunun ağırlığının ve çarpmanın etkisi ile önemini yitiricektir. Şayet kalın battaniye ek olarak mevcut ise hiç bir şekilde çizilme olması beklenemez. Ek önlem olarak kesinlikle tavsiye edilmektedir.

 

Bir Diğer önemli Unsur Taşınma Aşamasında yapılan paketlemeden kaynaklı piyanoda taşınma esnasında elle tutulacak yer pek kalmaz. Piyano ağır ve merdivenlerde taşınılması zorlaşmaktadır. Paketleme işleminden sonra Piyanoyu çevreleyen halatlarla sabitleyiniz, bu halatlar iyice sıkılmalı taşınma esnasında halatları tutarak daha güçlü ve  sağlıklı bir tutuş ile taşımayı yapabilirsiniz.

 

 

 

Ara
Teklif Al